Maria Adelaide AGLIETTA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Federazione dei Verdi (Italia)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Ihmisoikeuksien alivaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ihmisoikeuksien alivaliokunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta