Anna CATASTA : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 11-01-1993 : Euroopan yhtyneen vasemmiston ryhmä - Jäsen
  • 12-01-1993 / 20-04-1993 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 31-12-1990 : Partito comunista italiano (Italia)
  • 01-01-1991 / 18-07-1994 : Partito democratico della sinistra (Italia)

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Sosiaali- ja työllisyysasioita sekä työympäristöä käsittelevä valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin ja Korean tasavaltaan (AIPO) vastaava
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Etelä-Aasian maihin ja Etelä-Aasian alueellisen yhteistyön liittoon
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Sosiaali- ja työllisyysasioita sekä työympäristöä käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Etelä-Aasian maihin ja Etelä-Aasian alueellisen yhteistyön liittoon
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Etelä-Aasian maihin ja Etelä-Aasian alueellisen yhteistyön liittoon

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta
  • 10-12-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta