Bettino CRAXI : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 30-04-1992 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 30-04-1992 : Partito socialista italiano (Italia)

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 18-05-1990 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 15-01-1992 / 30-04-1992 : Vetoomusvaliokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Vetoomusvaliokunta