Andrea BONETTI : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 06-10-1992 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen
  • 07-10-1992 / 18-07-1994 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (Italia)

Puheenjohtaja 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Persianlahden maihin ja Persianlahden yhteistyöneuvostoon

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-06-1991 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 15-06-1991 / 14-01-1992 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Ulko- ja turvallisuusasiain valiokunta
  • 17-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Tsekkoslovakiaan vastaava valtuuskunta
  • 11-02-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Persianlahden maihin vastaava valtuuskunta
  • 18-12-1992 / 18-07-1994 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Persianlahden maihin vastaava valtuuskunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Tsekin tasavaltaan ja Slovakiaan vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Tsekin tasavaltaan ja Slovakiaan vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Persianlahden maihin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta