Juan María BANDRÉS MOLET : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 25-04-1993 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Taloudenhoitaja
  • 26-04-1993 / 18-07-1994 : Euroopan parlamentin vihreä ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Izquierda de los Pueblos (Espanja)

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta