Pedro BOFILL ABEILHE : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Socialista Obrero Español (Espanja)

Varapuheenjohtaja 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Unkariin vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Unkariin vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 27-04-1992 / 18-07-1994 : Raha-asiain alivaliokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Unkariin vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Valtuuskunta EU:n ja Unkarin välisessä parlamentaarisessa

Varajäsen 

  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta