Renato SORU
  • Renato
    SORU
  • Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä
  • Jäsen
  • Italia Partito Democratico
  • syntynyt: 6. elokuuta 1957, Sanluri (CG)

Poliittiset ryhmät

  • 01.07.2014 / 09.05.2016 : Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä - Jäsen
  • 10.05.2016 / 15.05.2017 : Sitoutumattomat - Jäsen
  • 16.05.2017 ... : Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet

  • 01.07.2014 ... : Partito Democratico (Italia)

Jäsen

  • 01.07.2014 / 18.01.2017 : Talous- ja raha-asioiden valiokunta
  • 14.07.2014 ... : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 14.07.2014 ... : Valtuuskunta Välimeren unionin parlamentaarisessa edustajakokouksessa
  • 19.01.2017 / 14.05.2017 : Sisämarkkina- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 15.06.2017 ... : Talous- ja raha-asioiden valiokunta

Varajäsen

  • 08.07.2014 / 09.05.2016 : Teollisuus-, tutkimus- ja energiavaliokunta
  • 10.10.2014 / 09.05.2016 : Valtuuskunta EU:n ja Turkin parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 19.01.2017 / 15.05.2017 : Talous- ja raha-asioiden valiokunta

Yhteydenotot

Bruxelles

  • Parlement européen
    Bât. Altiero Spinelli
    15G134
    60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
    B-1047 Bruxelles/Brussel

Strasbourg

  • Parlement européen
    Bât. Louise Weiss
    T06123
    1, avenue du Président Robert Schuman
    CS 91024
    F-67070 Strasbourg Cedex

Postiosoite

  • European Parliament
    Rue Wiertz
    Altiero Spinelli 15G134
    1047 Brussels