Elmar BROK : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen
  • 21-01-1992 / 11-02-1992 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 12-02-1992 / 18-07-1994 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Saksa)

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Sosiaali- ja työllisyysasioita sekä työympäristöä käsittelevä valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Sosiaali- ja työllisyysasioita sekä työympäristöä käsittelevä valiokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 15-01-1992 / 21-01-1992 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Ulko- ja turvallisuusasiain valiokunta
  • 21-01-1992 / 07-10-1992 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 05-02-1992 / 18-07-1994 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 25-02-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Tsekkoslovakiaan vastaava valtuuskunta
  • 07-10-1992 / 18-07-1994 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Tsekin tasavaltaan ja Slovakiaan vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Tsekin tasavaltaan ja Slovakiaan vastaava valtuuskunta