Elmar BROK : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 28-11-1994 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 29-11-1994 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Saksa)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta