Rafael CALVO ORTEGA : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Centro Democràtico y Social (Espanja)

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Norjaan vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Valtuuskunta EY:n ja Kyproksen välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Aluepolitiikkaa, aluesuunnittelua sekä suhteita alueellisiin ja paikallisiin
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Valtuuskunta EY:n ja Kyproksen välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Valtuuskunta EU:n ja Kyproksen välisessä parlamentaarisessa