Juan Luis COLINO SALAMANCA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Socialista Obrero Español (Espanja)

Puheenjohtaja 

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 03-10-1995 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 25-01-1996 / 15-01-1997 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 23-07-1996 / 20-02-1997 : BSE-tautia (bovine spongiform encephalopathy) käsittelevä väliaikainen tutkintavaliokunta
  • 16-01-1997 / 11-03-1997 : Vetoomusvaliokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta
  • 05-12-1997 / 19-07-1999 : Aluepoliittinen valiokunta