Jesús CABEZÓN ALONSO : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 20-06-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 20-06-1999 : Partido Socialista Obrero Español (Espanja)

Varapuheenjohtaja 

  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Väliaikainen työllisyysvaliokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 20-06-1999 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 20-06-1999 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 08-11-1994 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 08-11-1994 / 02-05-1995 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 02-05-1995 / 15-01-1997 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 20-06-1999 : Maataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 11-03-1997 / 20-06-1999 : Vetoomusvaliokunta