Christine M. CRAWLEY : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 08-07-1998 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Työvaliokunnan jäsen
  • 09-07-1998 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Labour Party (Yhdistynyt kuningaskunta)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Valtuuskunta EU:n ja Maltan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Naisten oikeuksien valiokunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 14-03-1995 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 14-03-1995 / 15-01-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 01-12-1997 / 23-02-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän välisessä parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän välisessä parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta