José BARROS MOURA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Socialista (Portugali)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Väliaikainen työllisyysvaliokunta
  • 21-07-1994 / 27-10-1995 : Kansalaisvapauksien ja sisäasiain valiokunta
  • 21-07-1994 / 17-11-1995 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Vetoomusvaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Etelä-Afrikkaan vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Etelä-Afrikkaan vastaava valtuuskunta
  • 27-10-1995 / 17-11-1995 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 17-11-1995 / 15-01-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 17-11-1995 / 15-01-1997 : Ihmisoikeuksien alivaliokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Etelä-Afrikkaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Vetoomusvaliokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ihmisoikeuksien alivaliokunta
  • 14-10-1997 / 11-05-1998 : Suhteista Etelä-Afrikkaan vastaava valtuuskunta
  • 11-05-1998 / 23-02-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 01-02-1995 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 01-02-1995 / 14-02-1996 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 14-02-1996 / 15-01-1997 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta