José Vicente CARVALHO CARDOSO : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 14-07-1993 : Partido do Centro Democrático Social (Portugali)
  • 15-07-1993 / 18-07-1994 : sem partido (Portugali)

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 13-10-1989 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta
  • 15-09-1989 / 14-01-1992 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 12-09-1989 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 11-10-1989 / 14-01-1992 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Kalatalousvaliokunta
  • 03-06-1993 / 31-01-1994 : Valtuuskunta EY:n ja Euroopan talousalueen parlamentaarisessa
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Valtuuskunta Euroopan talousalueen parlamentaarisessa sekavaliokunnassa