António Antero COIMBRA MARTINS : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Socialista (Portugali)

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä ja urheilua
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Vetoomusvaliokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Sosialististen neuvostotasavaltojen liittoon vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista itsenäisten valtioiden yhteisön (IVY) tasavaltoihin vastaava
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Vetoomusvaliokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista itsenäisten valtioiden yhteisön (IVY) tasavaltoihin vastaava
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista itsenäisten valtioiden yhteisön (IVY) tasavaltoihin vastaava

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Puolaan vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Puolaan vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Valtuuskunta EU:n ja Puolan välisessä parlamentaarisessa