Bouke BEUMER : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Christen Democratisch Appèl (Alankomaat)

Puheenjohtaja 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 12-10-1990 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 12-10-1990 / 14-01-1992 : Sosiaali- ja työllisyysasioita sekä työympäristöä käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta
  • 11-03-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Ruotsiin vastaava valtuuskunta
  • 27-04-1992 / 18-07-1994 : Raha-asiain alivaliokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Valtuuskunta EY:n ja Ruotsin välisessä parlamentaarisessa
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Valtuuskunta EU:n ja Ruotsin välisessä parlamentaarisessa