Petrus A.M. CORNELISSEN : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 27-07-1994 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 28-07-1994 / 19-01-1997 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen
  • 20-01-1997 / 19-07-1999 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Christen Democratisch Appèl (Alankomaat)

Puheenjohtaja 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta

Varapuheenjohtaja 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 29-09-1994 / 12-10-1995 : Budjettivaliokunta
  • 12-10-1995 / 15-01-1997 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Aluepoliittinen valiokunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Talousarvion valvontavaliokunta