Giorgio ALMIRANTE : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 23-05-1988 : Euroopan oikeistopuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 23-05-1988 : Movimento sociale italiano - Destra nazionale (Italia)

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 23-05-1988 : Institutionaalisten asioiden valiokunta

Varajäsen 

  • 24-09-1984 / 20-01-1987 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 16-04-1986 / 20-01-1987 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 23-05-1988 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta