Jef L.E. ULBURGHS : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 16-09-1987 : Sitoutumattomat
  • 17-09-1987 / 17-11-1987 : Itsenäisten ryhmien ja jäsenten tekninen koordinaatioryhmä - Työvaliokunnan jäsen
  • 18-11-1987 / 24-07-1989 : Sitoutumattomat

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Socialistische Partij (Belgia)

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Itä-Euroopan maihin vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Sveitsiin vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 13-10-1987 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Vetoomusvaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Suhteista Sosialististen neuvostotasavaltojen liittoon vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta