Eva GREDAL : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 09-12-1979 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 10-12-1979 / 23-07-1984 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Socialdemokratiet (Tanska)

Puheenjohtaja 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 14-01-1980 : Budjettivaliokunta
  • 24-10-1979 / 21-01-1982 : Valtuuskunta Euroopan talousyhteisön ja Turkin välisessä
  • 15-11-1979 / 23-07-1984 : Poliittisten asioiden valiokunta