Eva GREDAL : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 10-02-1985 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Varapuheenjohtaja
  • 11-02-1985 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Socialdemokratiet (Tanska)

Puheenjohtaja 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
  • 12-09-1984 / 20-01-1987 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Budjettivaliokunta