Carlo Alberto GALLUZZI : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Kommunisti- ja vasemmistopuolueiden ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Italia)

Puheenjohtaja 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta

Varapuheenjohtaja 

  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin ja ASEANin parlamenttien väliseen

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin ja ASEANin parlamenttien väliseen
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Poliittisten asioiden valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta