Kyriakos GERONTOPOULOS : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 22-06-1989 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 22-06-1989 : Nea Dimokratia (Kreikka)

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Kyprokseen vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Kyprokseen vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 22-06-1989 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 21-01-1987 / 22-06-1989 : Suhteista Kyprokseen vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta
  • 21-10-1985 / 20-01-1987 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 21-01-1987 / 22-06-1989 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta