Roland GOGUILLOT : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 16-04-1986 / 24-07-1989 : Euroopan oikeistopuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 16-04-1986 / 24-07-1989 : Front national (Ranska)

Varapuheenjohtaja 

  • 16-04-1986 / 20-01-1987 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin ja Korean tasavaltaan (AIPO) vastaava

Jäsen 

  • 18-04-1986 / 20-01-1987 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 09-10-1988 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin ja ASEANin parlamenttien väliseen
  • 10-10-1988 / 24-07-1989 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin ja ASEANin parlamenttien väliseen

Varajäsen 

  • 21-01-1987 / 09-10-1988 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua