Maria Lisa CINCIARI RODANO : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Kommunisti- ja vasemmistopuolueiden ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Naisten oikeuksien valiokunta

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Työjärjestystä ja vetoomuksia käsittelevä valiokunta
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin ja ASEANin parlamenttien väliseen
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista ASEANin jäsenmaihin ja Korean tasavaltaan (AIPO) vastaava
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 07-07-1986 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta