Barbara A. CASTLE : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Varapuheenjohtaja
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Labour Party (Yhdistynyt kuningaskunta)

Puheenjohtaja 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Suhteista Maltaan vastaava valtuuskunta

Varapuheenjohtaja 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Maltaan vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Maltaan vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Budjettivaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Budjettivaliokunta