David M. CURRY : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Euroopan demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Conservative and Unionist Party (Yhdistynyt kuningaskunta)

Puheenjohtaja 

  • 24-05-1982 / 23-07-1984 : Maatalousvaliokunta

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 23-05-1982 : Maatalousvaliokunta
  • 11-07-1980 / 09-04-1981 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Suhteista Maghreb-maihin vastaava valtuuskunta