Fernando CONDESSO : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1986 / 13-09-1987 : Liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen
  • 14-09-1987 / 24-07-1989 : Liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1986 / 13-09-1987 : Partido Social Democrata (Portugali)
  • 14-09-1987 / 24-07-1989 : Partido Social Democrata (Portugali)

Jäsen 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Työjärjestystä ja vetoomuksia käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta

Varajäsen 

  • 24-01-1986 / 20-01-1987 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 24-01-1986 / 20-01-1987 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Poliittisten asioiden valiokunta