Robert COHEN : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partij van de Arbeid (Alankomaat)

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 27-07-1984 / 20-01-1987 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta

Varajäsen 

  • 27-07-1984 / 20-01-1987 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Institutionaalisten asioiden valiokunta