José CABRERA BAZAN : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Partido Socialista Obrero Español (Espanja)
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Partido Socialista Obrero Español (Espanja)

Varapuheenjohtaja 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Suhteista Itävaltaan vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Sveitsiin vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 13-10-1987 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Suhteista Sveitsiin vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 14-01-1986 / 20-01-1987 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta