Angelo CAROSSINO : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Kommunisti- ja vasemmistopuolueiden ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 26-10-1987 / 13-03-1989 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta

Kvestori 

  • 26-07-1984 / 19-01-1987 : Euroopan Parlamentti
  • 26-07-1984 / 19-01-1987 : Euroopan parlamentin puhemiehistö
  • 22-01-1987 / 24-07-1989 : Euroopan Parlamentti
  • 22-01-1987 / 24-07-1989 : Euroopan parlamentin puhemiehistö

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 19-01-1987 : Kvestorit
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Liikennevaliokunta
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 26-10-1987 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
  • 22-01-1987 / 24-07-1989 : Kvestorit
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Suhteista Kiinan kansantasavaltaan vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta