Esteban CAAMAÑO BERNAL : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Partido Socialista Obrero Español (Espanja)
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Partido Socialista Obrero Español (Espanja)

Jäsen 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 24-02-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Maltaan vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 21-01-1988 : Suhteista Kyprokseen vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Budjettivaliokunta

Varajäsen 

  • 14-01-1986 / 20-01-1987 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta