Elise C.A.M. BOOT : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 08-09-1985 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 09-09-1985 / 05-04-1987 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen
  • 06-04-1987 / 22-06-1989 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 23-06-1989 / 24-07-1989 : Sitoutumattomat

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christen Democratisch Appèl (Alankomaat)

Puheenjohtaja 

  • 11-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Itä-Euroopan maihin vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Itä-Euroopan maihin vastaava valtuuskunta

Varapuheenjohtaja 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Suhteista Itä-Euroopan maihin - ryhmä I - vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Työjärjestystä ja vetoomuksia käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta
  • 20-02-1987 / 24-07-1989 : Vetoomusvaliokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Naisten oikeuksien valiokunta