Alain CARIGNON : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 19-03-1986 : Euroopan demokraattien yhteistyöryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 19-03-1986 : Rassemblement pour la République (Ranska)

Varapuheenjohtaja 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Itävaltaan vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 11-02-1985 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 19-03-1986 : Budjettivaliokunta