Michel de CAMARET : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-06-1987 : Euroopan oikeistopuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-06-1987 : Front national (Ranska)

Puheenjohtaja 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Persianlahden maihin vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Persianlahden valtioihin vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 18-04-1986 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 26-07-1984 / 18-04-1986 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 18-04-1986 / 20-01-1987 : Budjettivaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-06-1987 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 24-09-1984 / 17-12-1985 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta