Bernardo BAYONA AZNAR : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Partido Socialista Obrero Español (Espanja)

Jäsen 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 05-07-1987 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua

Varajäsen 

  • 14-01-1986 / 20-01-1987 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta