Antonino BUTTAFUOCO : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Euroopan oikeistopuolueen ryhmä - Apulaistaloudenhoitaja

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Movimento sociale italiano - Destra nazionale (Italia)

Varapuheenjohtaja 

  • 23-05-1985 / 20-01-1987 : Liikennevaliokunta
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 22-05-1985 : Liikennevaliokunta
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Australiaan ja Uuteen-Seelantiin vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta

Varajäsen 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta