Nicole CHOURAQUI : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 09-03-1986 : Euroopan demokraattien yhteistyöryhmä - Varapuheenjohtaja
  • 10-03-1986 / 05-04-1987 : Euroopan demokraattien yhteistyöryhmä - Varapuheenjohtaja
  • 06-04-1987 / 01-09-1987 : Euroopan demokraattien yhteistyöryhmä - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 01-09-1987 : Rassemblement pour la République (Ranska)

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 12-02-1985 / 13-02-1985 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Mashrek-maihin vastaava valtuuskunta
  • 07-05-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Kanadaan vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 20-02-1987 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 20-02-1987 / 01-09-1987 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 01-09-1987 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta