Jørgen BØGH : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 31-08-1987 : Sateenkaariryhmä: Euroopan vaihtoehtoisten vihreiden, Agalevin ja Ecolon - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 31-08-1987 : Folkebevægelsen mod EF (Tanska)

Varapuheenjohtaja 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Pohjois-Euroopan maihin ja Pohjoismaiden neuvostoon vastaava
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Pohjois-Euroopan maihin ja Pohjoismaiden neuvostoon vastaava
  • 21-01-1987 / 31-08-1987 : Suhteista Norjaan vastaava valtuuskunta

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 21-01-1987 / 31-08-1987 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta