Luc Ch.H. BEYER DE RYKE : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 12-12-1985 : Liberal and Democratic Group - Jäsen
  • 13-12-1985 / 24-07-1989 : Liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti réformateur libéral (Belgia)

Puheenjohtaja 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Mashrek-maihin vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Mashrek-maihin vastaava valtuuskunta
  • 26-10-1987 / 13-03-1989 : Suhteista Turkkiin vastaava valtuuskunta
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Valtuuskunta Euroopan talousyhteisön ja Turkin välisessä

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Poliittisten asioiden valiokunta