Jorge CAMPINOS : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 01-01-1986 / 05-10-1986 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Varapuheenjohtaja
  • 06-10-1986 / 13-09-1987 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 14-09-1987 / 20-02-1988 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Varapuheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 01-01-1986 / 13-09-1987 : Partido Socialista (Portugali)
  • 14-09-1987 / 20-02-1988 : Partido Socialista (Portugali)

Puheenjohtaja 

  • 14-10-1987 / 20-02-1988 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta

Jäsen 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 13-10-1987 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
  • 21-01-1987 / 13-10-1987 : Vetoomusvaliokunta

Varajäsen 

  • 14-01-1986 / 20-01-1987 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 20-02-1988 : Poliittisten asioiden valiokunta