Rudi ARNDT : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Puheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Saksa)

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Budjettivaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Budjettivaliokunta

Varajäsen 

  • 12-09-1984 / 20-01-1987 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Talousarvion valvontavaliokunta