Giuseppe AMADEI : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito socialista democratico italiano (Italia)

Puheenjohtaja 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Työjärjestystä ja vetoomuksia käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 27-07-1984 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Vetoomusvaliokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 21-07-1987 / 24-07-1989 : Maataloutta, kalataloutta ja maaseudun kehittämistä käsittelevä valiokunta