Michele COLUMBU : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Sateenkaariryhmä: Euroopan vaihtoehtoisten vihreiden, Agalevin ja Ecolon - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Unione Valdostana - Partito sardo d'azione (Italia)

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta

Varajäsen 

  • 13-12-1984 / 28-02-1986 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta
  • 01-03-1986 / 20-01-1987 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta