Francesco COMPASSO : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 08-04-1987 / 24-07-1989 : Liberaali- ja demokraattipuolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 08-04-1987 / 24-07-1989 : Partito liberale italiano (Italia)

Jäsen 

  • 11-05-1987 / 24-07-1989 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 26-10-1987 / 24-07-1989 : Suhteista Kyprokseen vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 11-05-1987 / 24-07-1989 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta