Giovanni CERVETTI : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Kommunisti- ja vasemmistopuolueiden ryhmä - Puheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Italia)

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Budjettivaliokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta