Alfons BOESMANS : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 04-11-1985 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 04-11-1985 / 24-07-1989 : Socialistische Partij (Belgia)

Jäsen 

  • 15-11-1985 / 20-01-1987 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 15-11-1985 / 20-01-1987 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Contadora-ryhmään vastaava
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Contadora-ryhmään vastaava

Varajäsen 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Poliittisten asioiden valiokunta