Jean BESSE : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 09-03-1986 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 10-03-1986 / 24-07-1989 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti socialiste (Ranska)

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Valtuuskunta Euroopan talousyhteisön ja Turkin välisessä
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta