Denis BAUDOUIN : 2. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Euroopan demokraattien yhteistyöryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Rassemblement pour la République (Ranska)

Puheenjohtaja 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Suhteista Maghreb-maihin vastaava valtuuskunta
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Suhteista Maghreb-maihin (Algeria, Marokko ja Tunisia) vastaava
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Suhteista Maghreb-maihin (Algeria, Marokko ja Tunisia) vastaava

Jäsen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Työjärjestystä, valtakirjojen tarkastusta ja koskemattomuutta käsittelevä valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1984 / 14-01-1985 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
  • 15-01-1985 / 20-01-1987 : Poliittisten asioiden valiokunta
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua